Jakub Chlumský – rrscreative.cz

Co vědět,
než začneme

Na trhu najdete spousty grafiků a proto je důležité aby jste na začátku zjistili vše potřebné aby jste nesvěřili svou prezentaci jen tak někom, ale ověřenému profesionálovi

Kdo jsem

Jakub Chlumský, externí grafický designer.  Jsem mladý kreativní nadšenec a rád vytvořím tištěné i online reklamní materiály na míru vašemu brandu a cílovce. Nejvíc mě baví ilustrace, loga, plakáty, letáky a bannery, ale navrhuji také vizitky, potisky na trička, obaly nebo polepy na auta. Okrajově se věnuji též fotografii.

Ke grafice a užitému umění mě to táhlo od dětství. Vystudoval jsem dva středoškolské obory zaměřené na reprodukční grafiku pro média a tisk na polygrafických strojích. V polygrafii jsem si prošel pozicemi jako jsou tiskař (ofset a sítotiskový karusel), pracovník knihárny (řezač) nebo jsem byl také zaměstnán jako obsluha výseku pro tiskárny v mém okolí.

A proč rrscreative.cz

RRs je můj umělecký pseudonym který vychází z anglického slova runner a to odkazuje na můj sportovní koníček. Pod tím to názvem jsem od základní školy tvořil mé kresby, malby a další kreativní projekty. Jelikož mě tito tři písmena provází už tak dlouho chtěl bych aby mě provázela i touto případně tou další etapou mého kreativního života. 

Potřebujete mě?

Pokud jste dočetli až sem, tak ano. Ve světě plném konkurence je potřeba se vizuálně odlišit. Protože kdo zapadne nevydělá. Má grafika vás dostane na vrchol pyramidy. Grafickým designem žiju, sleduji aktuální trendy, navštěvuji výstavy a veletrhy zaměřené nejen na design, ale také na technologickou stránku či marketing. Tak posouvám sebe i váš byznys
o level výš.

Nejsem agentura, ale grafický designer. V případě, že potřebujete kromě grafika dalšího profesionála či výrobce, doporučím prověřené profesionály nebo práci deleguji dál.

Průběh zakázky

Tvorba zadání

Společně si probereme, co potřebujete, jaký cíl má grafika plnit a jaká řešení se vám líbí. Poté navrhnu přibližnou kalkulaci a termín dodání prvních podkladů. Po odsouhlasení fakturuji 25–50% zálohu domluvené ceny.

Rešerše

Důkladně prostuduji vaši konkurenci, jak na českém tak zahraničním trhu. Sepíši si poznámky, případně s vámi prokomunikuji nápad před začátkem tvorby.

První návrh

Když už teď přesně víme, co chceme a jak to budeme komunikovat, pouštím se do tvorby 1–3 návrhů dle předchozí dohody.

Finální výstupy

Po odladění každého detailu dodám požadované výstupy. Ať už to jsou tisková data pro tiskárnu, logomanuál či data pro online.

Kolik vás to bude stát

Hodinovou sazbu držím na 500–700 Kč (záleží na objemu a složitosti konkrétní zakázky). Za tvorbu tiskovin jako jsou plakáty, vizitky, bannery
či obaly si účtuji v průměru od 700–5 000 Kč. Za aktivní externí spolupráci u mě investujete 5 000–35 000 Kč měsíčně.


Máte pro mě zadání, zajímá vás konkrétní cena zakázky? Napište, rád vám zdarma spočítám kalkulaci. A vy se poté rozhodnete, zda do toho půjdeme spolu.

Kontaktujte mě

Nezávazně se poptejte po své individuální ceně za grafické práce
Název E-mail Zpráva Odeslat